Translation is not about words. It’s about what the words are about

 However, we understand that sometimes you just want to research things yourself.
So, we have compiled a number of tools
to help you sort through some
of the questions you may have,

before you decide to contact us directly.

@ WWW.OTTAWAPROPERTIES.COM

 

 

 

Než se rozhodnete nás kontaktovat.
Chcete se učit anglicky?
Musíte začít u sebe: Najděte si důvod. Pokud dostanete šanci během půl roku velmi dobře placené místo v zahraniční firmě v oboru, který máte rádi, a podmínkou pro získání tohoto místa bude dobře zvládnutý jazyk, sami budete překvapení, jak dobře vám studium půjde. Proto musíte najít dostatečně silnou motivaci – ta je 75% úspěchu.

 

Chtějte se změnit:  Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem – my toto přísloví chápeme trochu jinak – jazyk je komplexní systém myšlenkových pochodů a ne pouhá znalost gramatiky a slovíček. Většina lidí, kteří mají problém s naučením se jazyka má ve skutečnosti problém, který leží víceméně mimo jazykovou oblast – jsou málo komunikativní, příliš komunikativní, mají malé sebevědomí, stydí se ze sebe vydávat zvuky, které v normálním životě nepoužívají. Budete se muset připravit i na to, že budete muset zapracovat i na své osobnosti.

Najděte si čas:  Nikdo nemá dost času a vy nejste výjimkou. Přesto si musíte po jistou dobu udělat z angličtiny Vaši prioritu č. 3 a přizpůsobit tomu svůj časový rozvrh.  Proč č. 3 a ne číslo 1? To souvisí s následujícím bodem:

Buďte realisté:  Snažte se celou dobu mít realistický a praktický přístup. Každý má nějaké povinnosti – každý funguje v nějakém vztahu s ostatními lidmi a každý si musí vydělávat na chleba. Proto si musíte udělat z angličtiny prioritu č. 3. Vyhraďte si časová okna na studium s lektorem a na studium doma. Tato okna jasně komunikujte  Vašemu okolí a dodržujte je. Musíte si také nastavit očekávání a cíle, které jsou náročné, ale splnitelné. Nerealistické termíny a očekávání většinou vedou k neúspěchu a poté ve frustraci, která se obrátí proti Vám, lektorům či jazyku samotnému (nemám talent na jazyky, lektor nestojí za nic, angličtina se mi nelíbí).

Stanovte  si postupné cíle:  Stanovte strategii, ale také taktické a měřitelné cíle. Poté tyto cíle vyhodnoťte a vyvoďte z nich důsledky.

Veďte kurz sami, tlačte na výsledky:  Nečekejte, že lektor tu práci udělá za Vás. Berte lektora jako nástroj, který je potřeba navést a usměrnit. Neustále mějte na paměti, co chcete a neustále poměřujte svoji strategii i postupné cíle s dosaženým pokrokem. Opravdu to, co s lektorem děláme odpovídá mým očekáváním? Je toto cvičení praktické? Jak mi tohle pomůže přežít v zahraničí? Nestyďte se tyto otázky klást a v případě, že zjistíte, že se výuka odchyluje od vašeho plánu, komunikujte s lektory. Pokud to budete dělat již od začátku a nenecháte problém nakumulovat, určitě s tím nikdo nebude mít problém.

Žijte angličtinou:  Během studia se snažte vyhledávat angličtinu aktivně. Snažte se dívat na filmy v angličtině, snažte se učit texty písní, jeďte na dovolenou, kde budete muset anglicky mluvit.

Věřte si:  Důležitým pravidlem je, že se NIKDY nebudete omlouvat za svoji angličtinu. Za prvé tak vytvoříte špatné všeobecné mínění o vaší angličtině ještě dříve, než vlastně něco řeknete a za druhé, a to je hlavní, o tom většinou přesvědčíte sami sebe. Takový Američan o své francouzštině nikdy nepochybuje, natož aby se za ni omlouval. Sebevědomí je 80% úspěchu.

Pokud opravdu se rozhodnete mít takovýto přístup ke studiu, kontaktujte nás. Určitě se anglicky naučíte.